Historieforum Västra Götalands årsmöte 2017.
Den nyvalda styrelsen i föreningen Historieforum Västra Götaland
2017-18. Från vänster; Ingemar Nordgren Källby, Lennart Axelsson Hjo, Morgan Nilsson Sexdrega, Ewa Hermansson Strömstad, Christer Sundvall Sexdrega. (saknas på bild Yakob Wander, Falköping och Birgitta Johansson, Töreboda).

Styrelsen för Historieforum Västra Götaland 2017-18

Ordförande

Morgan Nilsson

Måsvägen 3 A, 512 77 Sexdrega

Tfn; 0325-625108 och 0702291027

E-post; morgann6@hotmail.com

 

Vice ordförande och Redaktör, Bokförlag

Ingemar Nordgren

Sjögrässtigen 15, 531 73 Källby

Tfn; 0510-541851 och 0705528759

Epost; ingemar@nordgren.se

 

 Sekreterare

Ewa Hermansson

Grålösvägen 2, 452 60 Skee

Tfn; 0737698196

Epost; ewahchermansson@gmail.com

 

Kassör och Bokförlag

Lennart Axelsson

Blåklintsgatan 6, 544 31 Hjo

Tfn; 0503-12920 och 0706284262

E-post; lennart.axelsson@hjomail.se

 

Webansvarig

Christer Sundvall

Måsvägen 3 D, 512 77 Sexdrega

Tfn 070-5981113

Epost; christer845@hotmail.com

 

Ledamot

Birgitta Johansson

Gårdsvägen 3, 54535 Töreboda

Tfn; 0707731513

E-post; birgitta.johansson.60@gmail.com

 

Ledamot

Yakob Wander

Falekvarna Gamla skola, 521 91 Falköping

Tfn; 0708179486

E-post; yakob_wander@msn.se